تبلیغات
مدرسه فوتبال و فوتسال بانوان - تمرینات ذهنی و تاثیر آن در موفقیت ورزشی

مدرسه فوتبال و فوتسال بانوان - تمرینات ذهنی و تاثیر آن در موفقیت ورزشی

با محوریت معرفی مدرسه فوتبال برای بانوان در تهران

با محوریت معرفی مدرسه فوتبال برای بانوان در تهران

مدرسه فوتبال و فوتسال بانوان - تمرینات ذهنی و تاثیر آن در موفقیت ورزشی با محوریت معرفی مدرسه فوتبال برای بانوان در تهران

در یادگیری مهارتها تصویر سازی ذهنی میتواند نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

ورزش نه تنها از این قائده مستثنی نیست بلکه یکی از کاربردی ترین و مفید ترین روشها به خصوص برای سرعت بخشیدن به یادگیری مهارتهای ورزشی همین تصویر سازی ذهنی است . به همین جهت در این وبلاگ سعی میکنیم با بیان و توصیف برخی مهارتهای فوتسال این امکان را برای فوتسال دوستان عزیز فراهم کنیم.

البته ناگفته نماند که دیدن و مشاهده مهارت مورد نظر(فوتسال یا فوتبال) میتواند در تصویر سازی ذهنی بسیار موثر باشد. به این ترتیب که برای مثال،صرفا برای سرگرمی و تفریح  فوتبال نبینید بلکه در همان زمان که در حال مشاهده فوتبال هستید به تکنیک ها ، نحوه جریان بازی ، شیوه پاس دادن و حرکت بازیکنان و ... دقت کنید و در زمان مناسبی(حتی در شرایط استراحت ) حرکتها و تکنیکهایی را که دیده اید، یا برای شما توضیح داده شده اند را بارها و بارها مرور کنید.

خود را در آن جایگاه تصور کنید ، آن حرکت را مدام در ذهن خود انجام دهید و مطمئن باشید هربار که بعد از این تمرین ذهنی آن حرکت را عملی می کنید بهتر از بار قبل خواهید بود.  این تمرین باعث سرعتی باور نکردنی در بهبود عملکرد شما خواهد شد.

فوتبال صرفا دویدن به دنبال توپ و ضربه زدن به آن نیست. بلکه یک بازیکن فوتبال در برخی از موقعیتها بیشتر از اینکه از توان جسمی خود بهره ببرد در واقع در حال استفاده از تواناییهای ذهنی خود می باشد. آنالیز موقعیت خود ،توپ ، هم تیمی ها و بازیکنان حریف در زمین و انتخاب حرکت درست و ایجاد موقعیت مناسب برای خود یا هم تیمی ها ویا حتی دفع خطر حریف، همگی در گرو میزان توانمندیهای ذهنی بازیکن است. در بسیاری از موارد تصویر سازی های ذهنی قبلی که به صورت خودآگاه یا حتی ناخودآگاه توسط بازیکن صورت گرفته اند در زمین بازی به کمک او می آیند و باعث سرعت در تصمیم گیری و انتخاب حرکت مناسب از جانب او می شوند. البته همواره تمرین تصویر سازی ذهنی باید با تمرین عملی آن مهارت همراه شود.

امیدوارم در این وبلاگ بتوانیم در اجرای این تمرین شما را یاری کنیم 
طبقه بندی: مدرسه فوتبال بانوان،  آموزش فوتسال بانوان، 
برچسب ها: تمرینات فوتسال، مدرسه فوتبال بانوان، آموزش فوتسال بانوان،  

تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1396 | 10:25 ق.ظ | نویسنده : D ESKANDARI | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.
logNextAndPreviousBlock>
مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر

دانلود آهنگ جدید